Dean Students Affairs

Dean Students Affairs

Dr. Vikas R. Deulgaonkar - Dean Student Affairs

Associate Professor - Dept. of Mechanical Engineering

 

TRAINING & PLACEMENT CELL

Sr.No

Name of Committee member 

Designation

Department

01

Mr. Prasad Muley 

Functional Head

MBA

02

Mr. Khushal Kairnar

Member

Computer

03

Ms. Neha Padgilwar

Member

Computer

04

Mrs. Rajeshwari Malekar

Member

E&TC

05

Mr.Vishal Bhoi

Member

Electrical

06

Mrs. Preeti Joshi

Member

IT

07

Mr. Pradip Tamkhade

Member

Mechanical

08

Mr. Rajendra Tadakhe

Member

Mechanical

09

Mr. Shrikant Belsare

Member

Mechanical

10

Mr. Sudam Kaste

Member

Office

HOSTEL 

Sr.No

Name of Committee member 

Designation

Department

01

Mrs. Geetha  Chillarge  

Functional Head

Computer 

02

Mr. Pratik Kamble

In-charge: Boys Hostel 

IT

03

Mr. Nachiket Korde 

Member

Mechanical

04

Mr. Tushar Gujar

Member

Sports

05

Mr. Nilesh Ahire

Member

Office 

06

Mr. Rushikesh Darange 

Member

E&TC

07

Mr. Ajay Patil

Member

Mechanical 

08

Mr. Ganesh Jadhav

Member

Electrical

09

Mr. Vilas Jadhav

Rector 

Boys Hostel

10

Mr.Omkar Purnaik

Student Representative 

Electrical

11

Mr. Shubham Khairnar  

Student Representative 

Electrical 

12

Miss. Tina Corera 

In-charge: Girls Hostel

MBA

13

Mrs. Sampada Tavse

Member

E&TC

14

Mrs. Sheetal Kakad 

Member

IT

15

Mrs. Jagruti Wagh

Member

Computer 

16

Mrs. Jyoti Pund

Rector 

Girls Hostel

17

Mrs. Priya Kulkarni

Rector 

Girls Hostel 

18

Miss Pranjali Nehe

Student Member

IT

19

Miss Payal Temburne 

Student Member

Electrical 

20

Miss Kamal Ahavane

Student Member

Electrical 

MESS & CANTEEN

Sr.No

Name of Committee member 

Designation

Department

01

Mrs. Sunita Upasani

Functional Head

Electrical 

02

Mrs. Jagruti Wagh 

Member

Computer

03

Mr. Mukesh More

Member

IT

04

Mr. Sunil Kale 

Member

Mechanical 

05

Mrs. Rajeshwari Malekar

Member

E&TC

06

Mr. Mahadev Somvanshi 

Member

Office

07

Mr.Santosh Raut 

  Member

Mechanical

08

Mr. Shubham Khairnar 

Student Representative 

Electrical 

09

Mr. Atharva Kukade

Student Representative 

Computer

10

Miss Rashi Gundapwar

Student Representative 

IT

11

Mr. Shreerang Deshmukh

Student Representative 

Mechanical 

12

Miss Gauri  Doijad

Student Representative 

Mechanical 

SPORTS & GYM 

Sr.No

Name of Committee member 

Designation

Department

01

Mr. Tushar Gujar  

Functional Head

Sports

02

Mr. Pradip Patil

Member

Computer

03

Mr. Vishnupant S Potdar

Member

Engineering Science 

04

Mr.Vaibhav  Pisal 

Member

E&TC

05

Mr.Prashant Dhakad

Member

Electrical

06

Mr.Pawanraj Khade

Member

Mechanical

07

Mr.Jitendra Chavan

Member 

IT

08

Mr. Jamil Khot 

Student Representative 

MBA

09

Mr. Aditya Chandras 

Student Representative 

Computer 

TECHNICAL EVENTS 

Sr.No

Name of Committee member 

Designation

Department

01

Mrs. Harshada Burande 

Functional Head

E &TC

02

Mr. Rajendra Tadakhe

Member

Mechanical

03

Mr. Vishwanath Mali 

Member

Mechanical

04

Mrs.Rupali Dalvi 

Member

Computer 

05

Miss Snehal Koparde

Member

E&TC

06

Mr. Akshay Suryawanshi 

Member

Electrical 

07

Mr.Nikhil Dhavase 

Member

IT

08

Ms. Tina Corera

Member

MBA

09

Mr. Sachin Biradar

Student Representative

IT

10

Mr.Samruddhi Bhujbal  

Student Representative

E&TC

ECA (Extra Curricular Activities)

Sr.No

Name of Committee member 

Designation

Department

01

Mrs. Abhilasha Kulkarni 

Functional Head

Computer 

02

Mrs. Asma Shaikh 

Member

Computer

03

Ms.Vaishali Patil

Member

Engineering Science 

04

Mrs. Nikhil Dhavase 

Member

IT

05

Ms. Tina Corera

Member

MBA

06

Mrs. Aparna Thakur 

Member

E&TC

07

Mr. Pradeep Bhambure

Member

Mechanical

08

Mr. Akshay Suryawanshi

Member

Electrical

09

Miss Sneha Kumbhar

Student Representative

Computer 

10

Mr. Ayush Ranade

Student Representative

IT

PUBLICATION: - MAGAZINE, BROCHURE AND NEWSLETTER 

Sr.No

Name of Committee member 

Designation

Department

01

Mr. Balaji Bhure

Functional Head

Electrical

02

Mr. Akshay Suryawanshi

Member

Electrical

03

Ms. Swati Shekhapure

Member

Computer

04

Ms. Hema Karande

Member

Computer

05

Ms. Abhilasha Kulkarni

Member

Computer

06

Mr. Manisha Dudhedia 

Member

E & TC

07

Mrs.Aarti Atre 

Member

Engineering Science

08

Ms. Praveda Paranjape

Member

Engineering Science

09

Ms. Rashmi Bhattad

Member

IT

10

Mrs. Shweta Deshmukh

Member

Mechanical

11

Mrs. Tina Corera

Member

MBA

12

Mrs. Supriya Gadewar

Member

Library

13

Mrs. Seema Hurusnale

Member

Library

14

Ms. Dalvi Janabahi

Student Representative

Mechanical 

15

Ms. Dalvi Rini

Student Representative

I.T.

16

Mr. Nikhil Gawate

Student Representative

Electrical

17

Mr. Laxman Kawalgi

Student Representative

Mechanical 

STUDENT WELFARE & DISCIPLINE 

Sr.No

Name of Committee member 

Designation

Department

01

Mr.Sachin Karche

Functional Head

Engineering Science

02

Mr. Akshay Suryawanshi

Member

Electrical 

03

Mrs.Rupali Dalvi

Member

Computer

04

Mrs.Shubhangi Joshi

Member

E & TC

05

Mr. Jitendra Chavan

Member

IT

06

Mr.Pawanraj Khade

Member

Mechanical

07

Mrs.Kalyani Deshmukh

Member

Office

08

Mr.Sourabh More

Student Representative

Computer

09

Mr. Tushar Nemade

Student Representative

IT

10

Mr.Ankit Kharde

Student Representative

Mechanical 

11

Mr.Ajinkya Rukadikar

Student Representative

Electrical 

ANTIRAGGING COMMITTEE 

Sr.No

Name of Committee member 

Designation

Profession 

01

Dr. S. M. Deshpande

Head of Institution

Education 

02

Dr. Y. J. Yadav  

Faculty Representative

Education

03

Dr. S. V. Kolhatkar

Civil Representative

Medical Practitioner

04

Mr. Bajiro Mole  (P.I)

Police Representative

Police Administration 

05

Mr.Santosh Shenoy

Local media Representative

Journalism 

06

Mr. Mahesh Thakur 

NGO Professor

Professor 

07

Mr. Swapnil Shinde

Faculty Representative

Education

08

Mr.Mr.Vasant Deokamble

Faculty Representative

Education

09

Mr. Uday Mahajani

Parent  Representative

Service

10

Mr.Shivraj Narkhede

Student Representative

Education, Student

11

Mr.Tushar Gujar

Non-Teaching Representative 

Education 

ANTIRAGGING SQUAD 

Sr.No

Name of Committee member 

Designation

Department

01

Mr. M.R Tarambale

Functional Head

Electrical

02

Dr.Rupesh Yadav

Member 

Computer

03

Mrs. Harmeet Khanuja

Member

Computer

03

Mrs. Geetha Chillarge

Member

Computer 

04

Dr. Vijaykumar Bidve

Member

HOD, IT

05

Mr. Pratik Kamble

Member

IT

06

Mrs. Shubhangi Joshi

Member

E&TC

07

Mr. Vilas Jadhav

Member

Boys Hostel Rector

08

Mr. Sanjeev Aboti

Member

Office Superintendent

09

Mrs Kalyani Deshmukh

Member

Office 

10

Mr. Nilesh Ahire

Member

Office

11

Mrs. Jyoti Pund

Member

Girls Hostel Rector

12

Mr.Sujit Ghule

Student Representative

E&TC

13

Mr. Aakash Phuldevare

Student Representative

Computer

ALUMNI  

Sr.No

Name of Committee member 

Designation

Department

01

Dr. Manisha Jadhav

Functional Head

E&TC

02

Mrs. Mrinalini Pangaonkar

Member

E&TC

03

Mrs.Jagruti Wagh

Member

Computer

04

Mr.Rahul Yadav

Member

Mechanical 

05

Mrs. Sheetal Kakad 

Member

IT

06

Mr.Vishal Bhoi

Member

Electrical 

07

Mrs. Tina Corera

Member

MBA

08

Mr.Jitendra Chavan

Member

IT

09

Mrs. Jayashree Patil

Member

Engineering Science

10

Mrs. Meghana Inamdar

Member

Office 

11

Mrs. Pallavi Patil

Member

Office 

12

Miss Vishakha Phirke

Student Representative

E&TC

13

Mr.Nikhil Thatte

Student Representative

Computer 

NSS & NCC 

Sr.No

Name of Committee member 

Designation

Department

01

Mr. Amit Desale

Functional Head

Mechanical

02

Mrs. Sachin Karche 

Member

Engineering Science

03

Mr. Mahesh Kawade

Member

Mechanical 

04

Mr. Vishal Salve

Member

E&TC

05

Mrs. Snehal Koparde

Member

E&TC

06

Mr. Pradip Patil 

Member

Computer

07

Mrs. Neha Padgilwar

Member

Computer 

08

Mr. Akshay Suryawanshi

Member

Electrical 

09

Mr. Pratik Kamble

Member

IT

10

Mr. Laxman Jadhav

Member

Mechanical

11

Mr. Shivshankar Dhappadhule

Student Member (NSS)

E&TC

12

Ms. Kamal Gavhane

Student Member (NSS)

Electrical 

13

Mr. Onkar Waghmare

Student Member (NCC)

Mechanical 

Marathwada Mitra Mandal's College of Engineering

Survey No. 18, Plot No. 5/3, Near Vandevi Temple, Karvenagar, Pune 411052.

Follow us on